Antal Zsigo kraloval kvalifikacím do obou sprintů na Lausitzringu

Slovenský závodník Antal Zsigo byl se svým BMW M4 GT3 nejrychlejším jezdcem ESET Cupu. Na německém Lausitzringu odstartuje z nejvýhodnějšího postavení v obou sprintech.

Antal Zsigo z týmu Racing Trevor zajel v první kvalifikaci čas 1:45.597, v druhé kvalifikaci se ještě zlepšil o více než dvě desetiny. V obou případech těsně za ním skončil Antonín Herbeck s Pagani Zonda týmu Rock Robots, jenž byl zároveň nejrychlejším mužem kategorie GTX.

S Lamborghini SuperTropheo týmu GT2 Motorsport byl v rámci vozů kategorie GTC nejlepší Dennis Waszek. I tento český závodník opanoval kvalifikacím.

S vozem Praga R1 kategorie GTX-P startuje na Lausitzringu Alex Tlustý a do prvního závodu odstartuje hned za Waszkem. Do druhého sprintu bude startovat za Waszkem český jezdec Petr Koukola s KTM GTX týmu Orlen Janík Motorsport. Koukola se v obou kvalifikacích stal vítězem kategorie GTX před dvojicí vozů Lotus Exige V6 Cup Gábora Tima a Ronalda Andraczeka.

Nejtěsnější souboj se odehrával v kategorii GTC1 pro pohárové vozy Porsche. Tam se o nejlepší časy přetahovali Petr Brecka z týmu GT Sports Technology a Bob Bau z týmu Kogelbauer Motorsport. Zatímco v první kvalifikaci byl nejlepší Brecka, ve druhé byl rychlejší Bau.

Na Lausitzringu startuje také Lamborghini SuperTropheo týmu Mičánek Motorsport. Italský stroj kategorie GTC bude ve sprintech řídit Libor Dvořáček.