Antonín Herbeck dovedl svou Pagani Zondu do vítězného cíle

Druhý sprint ESET Cupu na Lausitzringu se stal kořistí Antonína Herbecka s Pagani Zondou. Jezdec týmu Rock Robots dominoval jak v rámci absolutního pořadí ESET Cupu, tak i své kategorii GTX.

Antal Zsigo startoval s BMW M4 GT3 opět z nejvýhodnějšího postavení v rámci jezdců ESET Cupu. Za ním stáli Antonín Herbeck a Dennis Waszek. Herbeck se však už v prvních zatáčkách dostal před Zsiga a usadil se na čele závodu. Jeho Pagani Zonda se pyšní vysokou maximální rychlostí a pro konkurenci za ním bylo předjetí nesmírně těžké.

Zsigo vévodil kategorii GT3, a přestože měl o desetinu sekundy lepší nejrychlejší kolo než Herbeck, před českého závodníka se nedostal. Ani to nebylo potřeba. Zsigo si dojel pro druhé vítězství víkendu a nadále se drží v čele průběžného hodnocení jezdců v GT3.

Z celkového třetího prvenství na Lausitzringu se radoval Dennis Waszek s Lamborghini SuperTropheo týmu GT2 Motorsport. V pátek zvítězil ve vytrvalostním závodě s Gregorem Zsigem. V sobotu kraloval kategorii GTC jak v prvním, tak i v druhém sprintu a rovněž si upevnil vedení v bodovací tabulce. Na druhém místě v GTC skončil Libor Dvořáček s Lamborghini SuperTropheo týmu Mičánek Motorsport.

Za vítězným Herbeckem v GTX dojel Petr Koukola s KTM GTX týmu Orlen Janík Motorsport. Na stupních vítězů je doplnil Gábor Tim s Lotusem Exige V6 týmu GFS Racing. Čtvrtý dojel Roland Andraczek, taktéž s lotusem.

V kategorii GTC1 se odehrával souboj mezi Petrem Breckou z GT Sports Technology a Bobem Bauem z Kogelbauer Motorsport. Oba startují s pohárovými Porsche 911, a přestože Bau v úvodní části závodu vedl, Brecka se nakonec dostal před Baua a zvítězil i ve druhém sprintu.