Červenými vlajkami předčasně ukončenou vytrvalost vyhráli Waszek a Zsigo

Sobotní vytrvalostní závod poznamenala pouhých osm minut před koncem nehoda mezi Tomášem Minibergerem a Adamem Konopkou. Závod byl předčasně ukončen a vítězství v kategorii GT3 oslavili Dennis Waszek a Gregor Zsigo z týmu Racing Trevor.

Z první řady startovali Reinhold Kofler a Tomáš Miniberger s KTM GT2 po boku dvojice Gregor Zsigo a Dennis Waszek s BMW M6 GT3. Za nimi startovali Maťo Homola a Viktor Mráz s KTM GTX a dvojice Andrew Kunitsa a Ivan Peklin s Porsche 911.

První zatáčka, kritické místo každého závodu, se tentokrát obešla bez jakýchkoliv incidentů a více než dvacítka vozů pokračovala dál vstříc hodinovému závodu.

Černé KTM GT2 se ujalo vedení před Gregorem Zsigem, na kterého tlačil s KTM Maťo Homola. Slovenský závodník se nakonec propracoval na druhé místo v celkovém pořadí a na Zsiga začalo tlačit Porsche 911 z P9 Challenge.

Ustálené pořadí začala narušovat série zastávek v boxech v polovině závodu. Po pit stopech se do čela kategorie GTX dostala posádka Mráz-Homola před dvojící Zsigo-Waszek s BMW M6 GT3. Na třetím místě v celkovém pořadí ESET Cupu pak jezdila dvojice Kofler-Miniberger, která vedla první polovinu závodu.

Dvacet minut před koncem závodu vyjel na trať safety car, čímž se smazaly dosavadní rozdíly mezi jezdci. Traťoví maršálové mezitím odtlačili opuštěné Lamborghini Super Trofeo posádky Josef Záruba – Jakub Knoll, které zůstalo na výjezdu z pitlane.

Bohužel chvíli po restartu došlo k nešťastné kolizi mezi Tomášem Minibergerem a Adamem Konopkou. KTM po kontaktu narazilo do svodidel a žluté Lamborghini Huracán mělo kompletně očesanou pravou přední stranu.

Krátce na to byly vyvěšeny červené vlajky. Do cíle zbývalo osm minut a závod byl předčasně ukončen.

Vítězem kategorie GT3 se tak stala posádka Zsigo-Waszek před dvojicí Petr Fulín jr. – Jiří Navrátil s Audi LMS GT3. Na třetím místě byla klasifikována posádka Adam Konopka a Miro Konopka.

V rámci kategorie GTX zvítězili Mráz-Homola s KTM. I na dalších pozicích byly klasifikovány vozy KTM. Na druhém místě dojela posádka Koukola-Majer z týmu Orlen Janík Motorsport, třetí skočili Lisa-Rokos z RTR Projects.

V kategorii GTC dosáhli na vítězný úspěch Darmetko-Lisowski, na druhém místě dojeli Brecka-Neffe a třetí Kunitsa-Peklin – všichni vozy Porsche 911 992 Cup.

V kategorii GT4 vyhrála posádka Pulic-Mladenovic s Mercedesem AMG GT4, za nimi dojeli v premiéře Sovička-Jupa s Lotusem Emira GT4. Na stupních vítězů je doplnil Ivan Hrženjak s Porsche Cayman GT4.