Dennis Waszek i podruhé zvítězil způsobem start-cíl

Český závodník Dennis Waszek s Lamborghini SuperTropheo týmu GT2 Motorsport ovládl i odpolední sprint ESET Cupu na Red Bull Ringu. Na rakouském okruhu se mu dařilo po celý den a odnáší si maximální počet bodů do průběžného hodnocení.

Do druhého sprintu startovali z první řady Hermann Speck ze série P9 Challenge, po jeho boku stál vítěz dopoledního prvního sprintu Dennis Waszek. Za nimi vyráželi z letmého startu Miro Konopka s prototypem LMP2. Vedle něj startoval Christian Wimberger.

Start závodu proběhl velmi čistě a v kritické první a třetí zatáčce nedošlo k žádným vážným nehodám a kontaktům. Miro Konopka však ztratil několik pozic, zatímco Waszek suverénně udržel vedení v závodě.

Pořadí v celkovém hodnocení v rámci ESET Cupu tak bylo Waszek s lamborghini, Hubert Darmetko, Christian Wimberger, Miro Konopka a první pětku uzavíral Antal Zsigo, který vedl průběžné pořadí kategorie GT3 před Adamem Konopkou s Lamborghini Huracan. Slovenský závodník dokázal v závěru závodu stáhnout Zsigovo BMW M4 GT3, nicméně recept na předjetí nenašel a Zsigo se stal vítězem GT3 před Konopkou a Gregorem Zsigem s BMW M6 GT3.

Jako první projel pod šachovnicovým praporkem Dennis Waszek, který ovládl i druhý sprint na Red Bull Ringu a z Rakouska odjíždí jako neporažený. V kategorii GTX zvítězil Christian Wimberger s Lamborghini Huracan. Na druhém místě dojel Petr Koukola s KTM GTX. Mechanikům týmu Orlen Janík Motorsport se naštěstí podařilo dát poškozené KTM z prvního závodu dohromady a Koukola se jim za to odvděčil druhou pozicí před třetím Gáborem Timem s Lotusem Exige.

V kategorii GTC1 byl s Porsche 911 nejlepší Hubert Darmetko z týmu PTT Racing, který navázal na svůj dopolední triumf a porazil Vlada Raducana a Boba Bau, oba rovněž s Porsche 911.

Nejatraktivnější souboj o vítězství se opět odehrával v kategorii GT4, kde zvítězil Mark Kastelic s Mercedesem AMG GT4, pouhých 0,402 sekundy před Rudolfem Beňem s BMW M4 GT4.