Konopkovi se radují, Miro a Adam dominovali svým kategoriím

Závěrečný sprint letošní sezony ESET Cupu na Automotodromu Brno se odehrával v režii rodinného dua Miro Konopka a Adam Konopka. Oba dosáhli ve svých kategoriích na vítězství. Triumfovali i Petr Fulín nebo Bronislav Formánek.

Z první řady startovali Miro Konopka s Ligierem LMP3 a Marko Fink ze série SCC, za ně se postavil Petr Fulín s Audi GT3 a Alex Tlustý s vozem Praga R1. Do zaváděcího kola bohužel neodstartoval Ondřej Rokos s vozem KTM GTX.

Bohaté startovní pole o 29 závodních vozech projelo první zatáčku bez velkých potížích a vedení se ujal Miro Konopka. O několik pozic později vzadu útočil Adam Konopka s Lamborghini Huracán GTX na Bronislava Formánka s Lamborghini SuperTrofeo kategorie GTC. Formánek měl perfektní start, ale mladého Konopku za zády neudržel. Na jeho pozici v kategorii to však nemělo vliv, stále vedl v GTC, zatímco Adam Konopka byl lídrem v GTX.

Adam Konopka pokračoval dál a začal útočit na lídra kategorie GT3 Petra Fulína. Konopka překonal Fulína ve třetím kole a usadil se na celkově čtvrtém místě.

U týmu ARC Bratislava se tak slavilo dvojité vítězství, Miro Konopka vyhrál kategorii D5, Adam Konopka kategorii GTX. Na druhém místě v D5 byl klasifikován Alex Tlustý. V GTX dojel za vítězným Adamem Petr Koukola z týmu Orlen Janík Motorsport. Třetí dojel Gábor Tim s Lotusem Elise.

Na druhé vítězství v Brně dosáhl Petr Fulín s Audi, třetí dojel Antal Zsgio s BMW a třetí Martin Hudec s Audi.

Krásný souboj se odehrával v kategorii GTC mezi týmovými kolegy z týmu Mičánek Motorsport. Bronislav Formánek se hned po startu dostal dopředu, ale v průběhu závodu ho začal stahovat Josef Záruba a oba jezdili po zbytek závodu v těsném sledu. Záruba nakonec recept na předjetí nenašel a za Formánkem zaostal v cíli o 0,192 sekundy. Třetí v GTC dojel Dennis Waszek, jenž je letošním šampionem této kategorie. Vítězem kategorie GTC1 se stal Bob Bau s Porsche 911.

Podle očekávání se opět bojovalo o vítězství v kategorii GT4 mezi Adamem Lackem s Mercedesem AMG GT4 a Rudolfem Beňem s BMW M4 GT4. Oba po celý závod jezdili těsně za sebou a byl to nakonec Lacko, kdo se radoval z brněnského vítězství. Beňo projel pod šachovnicovým praporkem druhý a třetí skončil Ivan Hrženjak.