Miro Konopka byl v kvalifikaci nejrychlejší, v rámci GT3 se radoval Krystian Korzeniowski

Kvalifikaci na první sprint ESET Cupu na okruhu Slovakia Ring vyhrál Miro Konopka s prototypem Ligier LMP3. Hned za ním skončil Krystian Korzeniowski s Ferrari 296 GT3. Tato dvojice odstartuje do dnešního odpoledního závodu z první řady, za nimi do závodu vyrazí domácí dvojice Maťo Homola a Štefan Rosina – jako nejrychlejší z kategorie GTX. Homola startuje s vozem KTM GTX, zatímco Rosina usedá za volant Lamborghini Super Tropheo.

Na pátém místě skončil Adam Konopka s Lamborghini Huracán kategorie GTX, šestý nejrychlejší čas zajel Antal Zsigo s BMW M6 GT3. Za nimi se do čtvrté řady postaví Antonín Herbeck s Pagani Zondou a Dennis Waszek Lamborghini Trofeo, který byl zároveň nejrychlejší v rámci kategorie GTC.