Miro Konopka zvítězil v sobotní vytrvalosti

Sobotní podvečer na Red Bull Ringu patřil již tradičně vytrvalostnímu závodu ESET Cupu. Z nejvýhodnějšího postavení startoval Adam Konopka s Lamborghini Huracan GT3, vítězem se ale nakonec stal jeho otec Miro Konopka s druhým lamborghini.

Letmý start a kritická první zatáčka se obešla bez incidentů a mladý Konopka si udržel vedení v rámci své klasifikace. Nicméně v technické části okruhu se pokusil předjet lamborghini posádky Tweraser-McKansy ze série P9, což se pro Konopku stalo osudným. Pokusil se prosmýknout kolem zeleného lamborghini, ale dostal se na trávu a ztratil kontrolu nad autem. Se svým žlutým lamborghini narazil do bariéry a poté křižmo přejel trať na protější stranu dráhy. Ačkoliv se Konopka dostal do boxu a mechanici se snažili vůz opravit, nakonec musel odstoupit.

Mezitím došlo i k nehodě v první zatáčce, kdy Antal Zsigo narazil do Christina Wimbergera a na trať vyjel safety car.

Po restartu se na čele usadila posádka Mráz-Homola s KTM GTX, za nimi kroužil Miro Konopka, jakožto lídr kategorie GT3. V průběhu závodu se ovšem Konopka nakonec propracoval do celkového vedení ESET Cupu a suverénně si dojel pro první vytrvalostní vítězství v letošní sezoně. Na druhém místě v kategorii GT3 dojel Gregor Zsigo s BMW M6 GT3.

Posádka Knoll-Záruba dominovali kategorii GTC a v celkové klasifikaci dovezli své lamborghini hned za Konopkou. Knoll se Zárubou vyhráli GTC před svými týmovými kolegy z týmu Mičánek Motorsport, posádkou Dvořáček-Mičánek.

V kategorii GTC1, která patří vozům Porsche 911, zvítězila česká posádka Brecka-Neffe z týmu GT Sports Technology před dvojicí Darmetko-Lisowski z týmu PTT Racing. Třetí skončil Radek Kolařík z týmu Šenkýř Motorsport.

Nejlepší v rámci GTX byla posádka Mráz-Homola, která se zpočátku držela před Konopkou. Jejich černo-fialové KTM GTX projelo cílem na prvním místě před druhým KTM GTX, patřící posádce Czepiel-Koukola z týmu Orlen Janík Motorsport.

Jako vítěz v bitvě o vavříny v kategorii GT4 vzešel Mark Kastelic s Mercedesem AMG GT4 týmu LEMA Racing, který za sebou nechal dvojici Beňo-Gonda s BMW M4 GT4 a posádku Lantos-Mladenović s druhým mercedesem týmu LEMA Racing